Başkan Gürkan’dan Kadınlar Günü mesajı

MALATYA (İGFA) – Şiddetin her türlüsünü, bilhassa de bayana yönelik şiddeti kınadığını tabir eden Lider Gürkan iletisinde özetle şunları lisana getirdi:

“Çünkü bayanlar, hayatımızın her anında yanımızda olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten ve sevgisiyle kucaklayan, şefkatli yürekleriyle ısıtan en bedelli varlıklarımızdır. Bayanlarımız problemlerimizin tahlilinde faal rol alarak çok taraflı düşünebilmenin tohumlarını üzerimize saçmış, eğitimden sanata kadar her alana istikamet vermişlerdir.

Özellikle Kurtuluş Savaşı’nda erkekler ile birlikte vatan savunmasında saf tutan bayanlarımız bu fedakârlığından ötürü tarihte büyük takdir kazanmışlardır.

Toplum olarak sahip olduğumuz inancımızın bir gereği olarak bayanların, biz erkeklere birer emanet olduğunu bilmemiz ve bu şuurla hareket etmemiz gerekmektedir. Bayan yaradılışı gereği esasen asil bir varlıktır. Bu mevzuda Peygamber Efendimiz; “Cennet annelerin ayakları altındadır” diye buyurmaktadır.

Kadınlarımızın toplum hayatında daha faal yer alması o ülkenin gelişmişliğinin de bir göstergesidir. Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bayanın siyasi hayatın içinde olmasına büyük ehemmiyet vermiş ve birçok Avrupa ülkesinden çok daha evvel Türk Bayanına seçme ve seçilme haklarını vermiştir.

Bu vesileyle, gönlümüzde her vakit müstesna bir yere sahip olan, gerek aile gerek toplum yapımızın temel direği bayanlarımızın, Dünya Bayanlar Günü’nü tebrik ediyor, sıhhat, huzur ve mutluluklar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir