Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz kimdir

Dünya ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim gören Cevdet Yılmaz hakkında araştırmalar ağırlaşmış durumda. Bu akşam açıklanan yeni kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görevlendirilen Cevdet Yılmaz kimdir?

CEVDET YILMAZ KİMDİR?

ODTÜ Kamu İdaresi Kısmını birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını ABD Denver Üniversitesi Memleketler arası Bağlantılar Kısmında, doktorasını Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi Kısmında tamamladı.

Başbakanlık DPT Müsteşarlığı, AB ile İlişkiler Genel Müdürlüğü vazifelerini yürüttü. Ulusal Ajans, ATAUM ve Sümer Halı’da Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

23, 24, 26 ve 27. Devirde Bingöl, 25. Devirde Diyarbakır Milletvekili seçildi. Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Kümesi Başkanlığı yaptı. 60. Hükûmette Devlet Bakanı; 61, 62 ve 64. Hükûmetlerde Kalkınma Bakanı, 63. Hükûmette Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı. AK PARTİ MKYK Üyesi, Tanıtım ve Medya, Dış Bağlantılar ve İktisat İşlerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı oldu. 2020 yılı Kasım ayından bu yana TBMM Plan ve Bütçe Komitesi Başkanlığı vazifesini sürdürmektedir.

Çok yeterli seviyede İngilizce bilen Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir