Randevu alamayan gazeteci, hastaneye yattıktan 4 gün sonra öldü

Bayat ilçesi eski Belediye Başkanı Muharrem Uysal’ın oğlu olan ve çeşitli gazetelerde vazife yapan Mehmet Fatih Uysal, bir mühlet evvel rahatsızlanarak hastaneden randevu almak istedi. 15 günlük uğraşın akabinde Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 20 Aralık Salı günü randevu almayı başaran Uysal, cuma günü de hastaneye yatırıldı.

İleri derecede zatürre olduğu gerekçesiyle tedavi altına alınan Uysal, hastaneye yatırıldığı 4’ünce günde Pazartesi sabaha karşı hayatını kaybetti. Uysal’ın cenazesi Akşemsettin Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının akabinde Ulu Mezarlık’ta toprağa verildi.

“SAĞLIK SİSTEMİ ÖLDÜRDÜ”

Hayatını kaybeden Uysal, toplumsal medya hesabından sıhhat sistemine isyan ederek, “Ağır bir hastalık geçiriyorum. Bu acayip sıhhat siyaseti sonucu lakin 15 gün sonra doktor yüzü görebildim. Çektiğimiz eziyette yanıma kar kaldı. Cuma günü de hastaneye yatacağız. Güzeli bakalım” diye yazdığı ortaya çıktı.

Çorum Vilayet Başkanlığı vazifesinden ayrılarak CHP’den aday adayı olan Mehmet Tahtasız da, Uysal’ı sıhhat sisteminin öldürdüğünü sav ederek, “Vatandaş hastanelerden randevu alamıyor. Randevu almaya başarırsa da birebir Mehmet kardeşimizde olduğu üzere geç kalıyor. İleri derecede zatürre olan Mehmet Fatih Uysal, rahatsızlandığı birinci günlerde hastaneye gidebilseydi artık hayatta olabilirdi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir